עדכון ביטחוני | שני | 22:00

תושבים יקרים,

החל משעות אחר הצהריים החלו מטחים בכל יישובי הדרום. גם יישובי הר חברון נכנסו לטווח האזעקות, לראשונה מאז צוק איתן. בהר חברון ב"ה לא היו נפילות. אנו מסיימים כעת הערכת מצב במסגרת מטה החירום של המועצה עם ראש המועצה, מנכ"ל המועצה, גורמי צבא ורפואה ומנהלי מחלקות ואנו בקשר שוטף עם החטיבה המרחבית פיקוד המרכז ופיקוד העורף.

מידע שימושי לאור המצב הביטחוני:

להלן רשימת ישובי הר חברון לפי קוד התרעה של פיקוד הערוף וזמן כניסה למרחבים מוגנים. מרגע השמע האזעקה יש להימצא במרחב מוגן למשך עשר דקות.

תלם- 188 - דקה וחצי

לבנה, חירן, עשהאל, מצפה יאיר, מיתרים, אשתמוע, בית יתיר, מעון, סוסיא, כרמל, מעלה חבר, אדורה, שמעה, עתניאל, בית חגי, אביגיל, אדורים, טנא עומרים- 207 - דקה וחצי

סנסנה- 296 - דקה וחצי

אשכולות- 285 - דקה

1. אנו נערכים לקראת מחר (שלישי) לקיים שגרת חירום בכל התחומים ולאפשר לימודים רגילים מתוך הבנה כי רוב יישובי הר חברון נמצאים מחוץ לטווח ה40 קילומטר. ככל שלא תהיה הנחיה סותרת מפיקוד העורף, מחר יתקיימו לימודים במוסדות החינוך בהר חברון וביישובים הסמוכים, לבד מקרית גת בה לא יתקיימו לימודים.   

2. הורנו לפתוח מקלטים בכל היישובים עד להנחיה חוזרת אנו בקשר כל העת עם המנהלים וצוותי החינוך ומוודאים כי מרחבי המיגון תקינים, מחלקות המועצה יהיו בקשב מוגבר במהלך מחר למוסדות החינוך.

3. ווידאנו מוכנות ואנו בקשר עם צוותי הצח"י, רכזי הביטחון, והנהגות יישובים. בדקנו את מערכי הרפואה וכיבוי האש, בשעות הקרובות יחל פיזור מגוניות ביישוב סנסנה על ידי הצבא. כמו כן אנו מרכזים פערי מיגון ומנסים לתת להם מענה.

4.  שימו לב- ביישובי המועצה אזעקת נפילת טילים היא אותה אזעקה עולה ויורדת כמו בהתרעת חדירת מחבל, לעיתים הוראות ההתמגנות שונות בין שני האיומים ועל כן עודכנו צוותי הצח"י ורכזי הביטחון בישובים להודיע בעת אזעקה מה סוג ההתרעה, במקרה של ספק יש להישאר בבית במקום מוגן ולא לצאת למקלט.

5. ביישובים בהם עדיין לא מותקנים צופרי אזעקה ובכדי להבטיח את שמיעת האזעקה אנו ממליצים להוריד את אפליקציית פיקוד העורף ולעדכן בה את שם היישוב. האפליקציה מזהה גם את מיקומכם (יש להפעיל את יכולת זיהוי מיקום המכשיר הסלולארי) ומתריעה בהתאם לצורך. 

להורדת אפליקצית פיקוד העורף באנדרואיד: https://goo.gl/Ry3SMA
להורדת אפליקצית פיקוד העורף לאייפון: https://goo.gl/xxvLVD

במידה ויהיה שינוי בהערכת המצב בהוראות ההתגוננות או בקיום הלימודים תצא הודעה בשעות הבוקר.

לקבלת עדכונים נוספים ניתן להיכנס לחדשות באתר החירום של המועצה: https://www.hrhevron.co.il/herum/

או באפליקצית המועצה:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ctconnect.harhevron

6. מומלץ לדבר עם הילדים על המצב, להכיר להם את הוראות ההתגוננות ובעת השהייה במרחב המוגן מומלץ לשיר ולשחק עימם. כך ליצור עימם אווירה חיובית ומרגיעה נוכח האירועים.
 
לסיוע במצבי לחץ ניתן לפנות לגורמי הרווחה במועצה: רפי וורצמן מנהל מחלקה לשירותים חברתיים-
052-8990330

אנו מבקשים לפנות למוקד 4 רק על מנת לדווח על נפילה או חשד לאירוע בטחוני אחר זאת כדי שהמוקד יהיה פנוי לקבל שיחות דחופות. 

ליבנו עם ישובי עוטף עזה 
ותפילה לשלומם ולשלום חיילי צה"ל. המשך לילה שקט!